Wrobud 13/06/2024

W drodze do gwiazd - nowa kolekcja DS

Inspirowana podróżami humanisty, lotnika, artysty – Antoine de Saint-Exupery’ego.  hołdzie złożonemu twórcy w 80. rocznicę jego śmierci. Pełna symboli i metafor. Najnowsza kolekcja DS Automobiles skłania do refleksji nad samym sobą i światem.

Pielęgnować tradycję

Marka DS i w tym roku postanowiła kontynuować swoją tradycję i wypuściła nowa kolekcję z symbolem francuskiej historii. Autora “Małego Księcia” nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie znane z tego opowiadania wartości stały się inspiracją do stworzenia tej ekskluzywnej gamy. Kolekcję tworzą: DS3, DS4 i DS7.

Zilustrowane motywy

Czym wyróżnia się kolekcja? M.in. kolorem, night flight, który nawiązuje do gwieździstego nieba, dzięki złocistym refleksom w swoim perłowym lakierze. Wyjątkowego stylu dodaje również tapicerka. To elegancka skóra w kolorze ciepłego brązu Criollo Brown Nappa, a biały haft na tapicerce ma symbolizować białą smugę, jaką zostawia za sobą samolot. Plakietki i znaczki zawierające cytaty i rysunki z “Małego Księcia” dopełniają estetyki i elegancji.

DS3

Pierwszy model z nowej kolekcji, DS 3 ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY zawiera cytat z książki „Mały Książę”: „Dla tych, którzy podróżują, gwiazdy są drogowskazami”. Wnętrze oferuje wnętrze OPERA z tapicerką ze skóry Nappa w kolorze brązowym Criollo ze specjalnym wykończeniem deski rozdzielczej i drzwi. Wyposażenie uzupełnia system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu Keyless Entry & Start, podgrzewane fotele i nawigacja DS Connected zintegrowana z systemem DS IRIS i usługą ChatGPT.

DS4

Modelowi DS4 przyświeca cytat z książki “Poczta na południe”: „Gwiazdy wyznaczają dla nas prawdziwe odległości”. Symbolizuje odwagę, wolność i wierność człowieka literatury i zdobywcy nieba. Co znajdziemy w tym modelu? Skórzane obicie deski rozdzielczej wykończono podwójnymi szwami Criollo i Terre de Cassel. Przeszycia w kolorze Terre de Cassel zdobią panele drzwi. Przednie fotele są podgrzewane, posiadają funkcję masażu i chłodzenia, a 19-calowe felgi SEVILLA z diamentowym szlifem dodają jeszcze większego szyku.

DS7

W największym model DS znajdziemy cytat z „Mądrości piasków”, zbioru refleksji na temat kondycji ludzkiej wydanego pośmiertnie. Siła dzieła łączy się z siłą modelu, który zawsze zapewnia komfort jazdy i bezpieczeństwo. Co kryje ta wersja? Kierownicę, łącznie z osłoną poduszki powietrznej, obszytą skórą w kolorze bazaltowej czerni. Przednie fotele są podgrzewane, mają funkcję masażu i chłodzenia. Skóra Nappa jest wykończona haftem Tramontane i ściegiem perłowym Terre de Cassel. 

Sztuka podróżowania, którą, jako kluczowy motyw wykorzystywał w swojej twórczości Antoine de Saint Exupery stała się motywem przewodnim dla nowej kolekcji DS. Majestatyczny ogrom kosmosu, do jakiego nawiązuje tegoroczna kolekcja, nadaje całej marce jeszcze większej elegancji i prestiżu.

To jak, kiedy widzimy się na jeździe testowej?

Compare Listings

Compare (0)