Wrobud 14/06/2024

Premiera EV3. Designerski elektryk z dużym zasięgiem.

Wsparcie sztucznej inteligencji, streeming audio, charakterystyczna stylistyka, czy dobre osiągi – to z całą pewnością wyróżnia na starcie najnowszy model Kii. Kompaktowy SUV, od podstaw zaprojektowany jako elektryk, zdecydowanie będzie przyciągał spojrzenia.

Nowa stylistyka

Z pewnością odważna i nowoczesna. Trudno będzie ją pomylić z inną marką. Minimalizm i dużo płaskich powierzchni, oprócz walorów estetycznych, to również ukłon w kontekście aerodynamiki. Mamy przetłoczenia na błotnikach i dużo czarnych detali. Całość sprawia wrażenie, że EV3 wygląda na większą, niż jest w rzeczywistości. Designerskie felgi, ukryte klamki w tylnych drzwiach, czy pionowe lampy sprawiają, że ten kompaktowy SUV naprawdę jest oryginalny.

Jest moc, jest zasięg

204KM pozwoli dojść do setki w nieco ponad 7 sekund. EV3 ma napęd na przód (dzięki czemu może pochwalić się naprawde psorym bagażnikiem). Wersja standard wyposażona będzie w akumulator o pojemności ponad 58kWh, co da nam 430km zasięgu. Co z ładowaniem? W warunkach domowych będziemy potrzebowali ok. 5,5h na zapełnienie baterii. Producent zapowiada, że w przyszłości wypuści również dwukrotnie mocniejszą ładowarkę, która skróci ten czas do ok. 3h. EV3 wyposażona została również w rekuperację oraz i-Pedał trzeciej generacji, który umożliwia jazdę bez konieczności używania hamulca nożnego.

Liczy się wnętrze

…a robi ono ogromne wrażenie! Niezwykle czytelna deska rozdzielcza z trzema ekranami, fotele z funkcją relaksu, rozkładany centralny stolik, niebanalne oświetlenie, dwukolorowa tapicerka z ekologicznych materiałów – trudno odmówić twórcom pomysłu i stylu. Nie sposób nie wspomnieć o technologiach. 3 cyfrowe zegary sprawiają, że deska rozdzielcza jest niezwykle czytelna. Duże zegary są niezwykle czytelne, a przerwie będzie można pograć w gry na środkowych ekranie. EV3 to auto dla młodej grupy odbiorców, stąd kompleksowa cyfryzacja i zaimplementowanie wszelkich systemów ułatwiających codzienne życie było swoistym must have. Jak wyceniają ten model producenci? Szczegóły mamy poznać bliżej jesieni br.

zdjęcia: www.kiawiarnia.pl

To jak, kiedy widzimy się na jeździe testowej?

Compare Listings

Compare (0)